BOOTIESPREČO POUŽÍVAŤ OUTDOOR CAPAČKY BOOTIES?

Booties boli navrhnuté so zámerom vyplniť medzeru na trhu vzhľadom na nedostatok primeranej zimnej obuvi pre deti vo veku novorodenca do cca 2 rokov. Sú určené práve na obdobie nosenia sa, začínajúceho chodca až do doby, kedy je dieťa schopné pohodlne chodiť v klasických zimných topánkach s gumenou podrážkou. V tomto prechodnom období Booties uľahčia život tak rodičom ako aj dieťaťu.

Capačky Booties sa jednoducho obúvajú, nešmýkajú sa a nevyzúvajú, sú vode a vetru odolné a môžete do nich vrstviť obutie – vložku-ponožku-koženú capačku…- podľa aktuálneho počasia. Booties sú ideálna voľba pre rodičov, ktorí radi trávia voľný čas s deťmi vonku – nemusia sa obávať, že by bola deťom zima alebo sa cítili nepohodlne. Booties sú určené na obúvanie do prírody (ihrisko, park, hory, sneh, tráva, atď.), do nosičov, kočíkov, do autosedačiek, na nosenie doma či do škôlky a podobne. Ako však dieťa rastie, zvyšuje sa jeho výdrž a energia, stáva sa zdatným chodcom. Vtedy je čas plynule prejsť na typ zimnej obuvi určený na väčšiu záťaž, napr. naše Stonz Winter Bootz.

Vrstvenie predlžuje životnosť topánočky a pridáva jej na využiteľnosti. Booties boli pôvodne navrhnuté tak, aby sa dali navliecť na čokoľvek bez ohľadu na to, čo má dieťa aktuálne na sebe; papuče, návleky, ponožky, kožené capačky, atď. Vzhľadom na to, že naši zákazníci berú Booties do čoraz chladnejších podnebí, požiadali nás, aby sme vytvorili originál hrejivú zatepľovaciu vložku do Booties, čím sa zákazník nemusí starať o primerané vrstvenie sám. To je dôvod, prečo sme vytvorili hrejivú zatepľovaciu vložku Linerz.

Na jeseň a na jar môžete Booties obúvať bez vložky a čím bude teplota vyššia, tým menej vrstiev do Booties potrebujete – pokojne ich obujte dieťatku na bosú nohu. Booties môžete dieťatku obúvať ako hlavné/jediné topánky počas roka; pohodlne ich totiž využijete 10 mesiacov v roku. Sú vytvorené ako jednoduchý, bezúdržbový a vysokokvalitný produkt, ktorý umožní rodičom aj deťom užiť si dobrodružstvá vonku bez starostí.

AKÚ VEĽKOSŤ BOOTIES A VLOŽKY LINERZ BY SOM MAL KÚPIŤ, KEĎ ICH MOJE DIEŤA BUDE NOSIŤ SPOLU?

Vložka Linerz zaberie z vnútorného priestoru capačky Booties zhruba 1cm. Linerz sú vyrobené tak, aby dokonale zapadli do capačiek rovnakej veľkosti, takže ak kúpite capačky veľkosť L a vložky veľkosť L vytvoria perfektný pár. Ak sa chystáte kúpiť kombináciu topánočky Booties a vložky Linerz, zmerajte nôžky vášho dieťatka a pridajte dva centimetre. Vyberte si veľkosť, ktorá zodpovedá tomuto číslu (Napr.: dĺžka nožičky = 10,5 cm -> pripočítajte 2 cm = 12,5 cm -> zvoľte topánočky Booties veľkosť Medium – 13,5 cm).

AKÚ VEĽKOSŤ BOOTIES TREBA KUPOVAŤ?

Označenie veľkostí topánok je pri rôznych značkách často odlišné. Preto odporúčame, aby ste vždy pred kúpou zmerali obe nôžky vášho dieťatka – najlepšie opretím pätičiek o stenu a zaznačením najdlhšieho bodu. Ak máte zmeranú dĺžku chodidiel v cm, riaďte sa Stonz Veľkostnou tabuľkou (pozri Menu). Všetky ostatné parametre uvedené vo Veľkostnej tabuľke (vek, veľkosť topánky a pod.) sú orientačné a nikdy nebudú také presné ako reálne odmeraná dĺžka chodidla. Preto odporúčame riadiť sa pri výbere veľkosti skutočnou dĺžkou chodidla vášho dieťaťa.

SÚ STONZ BOOTIES VODOTESNÉ?

Zvršok outdoor capačiek Stonz Booties je potiahnutý špeciálnou vrstvou, ktorá ho robí vodeodolným a vetruvzdorným, ale nie vodotesným! Napriek tomu, že pri výrobe používame špeciálny šev (keďže sa vyhýbame chemikáliám a lepeniu), ktorý spoj zapečatí, voda môže presiaknuť cez švy vo veľmi mokrom počasí alebo pri šantení v mlákach.

Podrážka capačiek Booties Infant je vyrobená z pogumovanej textílie, rovnakej, akú používame na dlaňovej a palcovej časti našich rukavíc Youth Mittz. Práve tento materiál umožňuje nosiť Booties von, do terénu. Keď dieťa nosíte (šatka, nosič, sling), systém dvoch regulovateľných gumičiek so zarážkou spoľahlivo zabezpečí, aby sa dážď ani vietor nedostali k nôžkam. Ak dieťatko strávi nejaký čas v rozmočenom snehu, v mokrej tráve a pod., odporúčame vložiť Booties na 5-10 minút do sušičky na jemný program a v okamihu budú pripravené na ďalšie použitie!

Ak však hľadáte plne vodotesnú obuv, potom sa mrknite na naše gumáky Rain Bootz vyrobené výlučne z prírodného kaučuku.

SÚ STONZ BOOTIES VHODNÉ NA CHODENIE – VZHĽADOM NA TO, ŽE MAJÚ MÄKKÚ PODRÁŽKU?

Topánky s mäkkou podrážkou odborníci po celom svete odporúčajú pre vyvíjajúce sa detské nôžky už dlhé roky. Malé nožičky sú schopné voľne sa ohýbať, priľnúť, zovrieť, optimálne balansovať a pohodlne stáť len v takom type obuvi, ktorý je maximálne ohybný a kde je dostatočný priestor vo vnútri topánky. Stonz Booties Infant majú podrážku z pogumovanej tkaniny a vnútro vystlané mäkkým flísom. V závislosti od od počasia môžete pridať ďalšie vrstvy zateplenia (ponožky, vložky Stonz Linerz alebo kožené capačky). Takéto vrstvenie zabezpečí primeranú ochranu a izoláciu detskej nôžky od povrchu a mäkká capačková podrážka zároveň umožní dieťatku voľnú pohodlnú a ľahkú chôdzu.

Nepoužívajte však Stonz Booties Infant na intenzívne chodenie po tvrdých povrchoch ako betón, dlažba  a podobne, pretože to môže spôsobiť predčasné opotrebovanie podrážky vašich Booties. Majte, prosím na pamäti, že sa jedná o capačky – obuv s mäkkou podrážkou, nie klasickou gumenou.

DO AKEJ TEPLOTY SÚ STONZ BOOTIES VHODNÉ?

Outdoor capačky Stonz Booties môžete dovnútra vrstviť podľa potreby; pre extrémne zateplenie pokojne pridajte toľko vrstiev, koľko sa do Bootie zmestí. Stonz má však vo svojej ponuke produktov aj extra hrejivú zatepľovaciu vložku Sherpa fleece Linerz učrenú špeciálne do Booties pre nosenie do snehu a zimy. Booties však možno nosiť, ak to teplota dovoľuje, iba bosé nohy alebo ponožky. Domnievame sa, že v konečnom dôsledku rodič vie najlepšie posúdiť, koľko vrstiev do Booties obuť vzhľadom na aktuálne poveternostné podmienky vonku.

AKO MÁM VEDIEŤ, AKÚ VEĽKOSŤ CAPAČIEK BOOTIES KÚPIŤ PRE SVOJE DIEŤA?

Podľa informácií od rodičov vieme, že pri výbere správnej veľkosti Booties pre svoje dieťa sa im osvedčil nasledovný postup: zmerajú dĺžku oboch nožičiek a k nameranej dĺžke pripočítajú 1 – 1,2 cm. (Napr.: dĺžka nožičky = 10,5 cm -> pripočítajte 1 cm = 11,5 cm -> zvoľte Booties veľkosť Medium – 13,5 cm).

PREČO BY SOM SI MAL/A KÚPIŤ VLOŽKU STONZ SHERPA FLEECE LINERZ?

Keďže topánočky Stonz Booties môže vaše dieťa nosiť v chladnejšom počasí navlečené na vrchné oblečenie, vytvorili sme pre pohodlie dieťatka a bezstarostnosť rodiča vlastnú verziu veľmi hrejivej rúno-ponožky, len lepšej! Mimoriadne hrejivé zatepľovacie vložky Sherpa fleece Linerz sa predávajú samostatne, ale sú dodávané v stave, že ich môžete ihneď vložiť do vašich capačiek Booties a perfektne sadnú do každej zodpovedajúcej veľkosti topánočiek Booties. Vytvoríte tým ďalšiu vrstvu zateplenia a topánočky tak môžete používať v snehu a mraze.

PREDÁVAJÚ SA VLOŽKY LINERZ SAMOSTATNE?

Samotné topánočky Booties majú všitú tenkú flísovú podšívku pre zateplenie a pohodlie (podobne, ako keď máte zimnú bundu zvnútra zateplenú flísom). K Boties sa však samostatne predávajú aj extra hrejivé zatepľovacie vložky Linerz, ktoré sú vyrobené z dvoch vrstiev spájaného Sherpa fleece. Tieto samostatne predajné vložky Linerz zabezpečia, že capačky Booties udržia detské nôžky v teple pri väčšine teplôt, do ktorých svoje batoľa vezmete.

JE BEZPEČNÉ NOSIŤ BOOTIES DO SNEHU?

Áno! Booties Infant sú ideálne do snehu. Podrážky sú z pogumovaného materiálu, tzv. Toughtek®, vďaka ktorému sú mäkké ohybné podrážky protišmykové. Ak chcete mať v zime a snehu istotu, že malé nôžky zostanú v teple, odporúčame kúpiť spolu s capačkami aj zatepľovacie vložky Linerz.